Šajā Kurzemes mežā sēņotāji nespers vairs savu kāju: Sergejs un Vija mežā sastapuši spēcīgāko un lielāko plēsēju (video)
LTV Ziņu dienesta sižets šoreiz vairāk līdzinās piedzīvojumu filmai nekā reālajam dzīvē notikušajam, taču tieši tā tas pirms dažām dienām norisinājās Vaiņodes mežos Kurzemē.
Vija un Sergejs, dedzīgi sēņotāji ar gadiem uzkrātu pieredzi Kurzemes mežos, devās ierastajā sēņošanas braucienā ar saviem diviem suņiem. Taču šajā reizē viņi saskārās ar negaidītu, tiešām iespaidīgu pārsteigumu.
Vija atceras, ka sākumā pat īsti nesapratusi, ko ir redzējusi. Kaut kas kustējies starp kokiem, bet sākumā viņa nespēja noticēt savām acīm. “Uz divām ķepām izslējies lācis!” viņa vēlāk sapratusi. Sākumā Vija domājusi, ka tas varētu būt kāds liels suns vai kāds cits dzīvnieks, bet, kad tas sācis kustēties, šaubas pazudušas – tas bija īsts lācis, kuru viņa nevēlējās satikt tik tuvu.
Vijas bailes bija tik spēcīgas, ka viņa tikai ar vīra palīdzību spējusi nokļūt līdz automašīnai, kur viņus jau nervozi gaidījuši pārbiedētie suņi. Par laimi, šoreiz viss beidzies bez lielām nepatikšanām, taču abi sēņotāji ir vienisprātis – šajā mežā viņi vairs neatgriezīsies. Lai cik ļoti viņiem patiktu sēņot, sastapšanās ar lāci bija pārāk liels pārbaudījums.
Latvijas vadošais lāču pētnieks Jānis Ozoliņš sižetā skaidro, ka Kurzemes mežos lāči ir ļoti liels retums, gandrīz unikāla parādība. Biežāk šos lielos plēsējus var sastapt Igaunijas un Krievijas pierobežā, kur tiem vienmēr bijusi pastāvīga dzīvesvieta. Ozoliņš pauž šaubas, ka Vaiņodes mežā redzētais lācis būtu kādas turienes lāču ģimenes loceklis, jo šajā reģionā šādi dzīvnieki nav ierasti. Tomēr pētniekam pagaidām nav skaidras atbildes, kā un kāpēc šis konkrētais lācis nokļuvis tik tālu uz rietumiem.
Viņš uzsver, ka šādu gadījumu ir grūti komentēt, jo nepieciešama papildu informācija – jānoskaidro, kādos apstākļos tas noticis un kādi ir reāli pierādījumi par meža dzīvnieka esamību konkrētajā reģionā. Tomēr viņš nešaubās, ka šī ģimene tiešām sastapusi lāci.
Pērn Latvijā tika novēroti 130 pieauguši lāču tēviņi un 16 lāču ģimenes, kurās lācenes bija dzemdējušas lācēnus, kas, visticamāk, ir piedzimst šeit, mūsu valstī.