Paziņots, ka Tūristu skaits pērn ir pieaudzis par veseliem 80%

Tūristu skaits Jūrmalā pērn pieaudzis par 79,4%, salīdzinot ar 2021.gadu, aģentūra LETA uzzināja Jūrmalas pašvaldībā. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem tas pārsniedza vidējo rādītāju valstī, un apmeklētāju skaits palielinājās par 66,2%.

Jūrmala joprojām ir otrs populārākais galamērķis vietējo un ārvalstu tūristu vidū. Salīdzinot ar 2019. gadu pirms pandēmijas, tūristu skaits samazinājās par 10,6%.

Pērn pilsētā nakšņoja galvenokārt vietējie tūristi un tūristi no Lietuvas. 2019. gadā vietējie tūristi veidoja mazāk nekā 33% no kopējā tūristu skaita un 51% 2022. gadā.

Salīdzinot ar 2021.gadu, kopējais nakšņojumu skaits pieaudzis par 52,1%, bet salīdzinājumā ar 2019.gadu šis rādītājs joprojām ir par 33,4% zemāks. Vidējais uzturēšanās ilgums palika nemainīgs – 2,5 dienas. Visilgākā uzturēšanās būs 2022. gada pirmajā ceturksnī, sasniedzot 3,4 dienas.

Visilgāk pilsētā uzturējušies tūristi no Ukrainas – 4,2 dienas, Igaunijas – 3,7 dienas, Lietuvas – 3 dienas.

Lielākā daļa ārvalstu tūristu Jūrmalu apmeklē jūlijā, savukārt vietējie tūristi Jūrmalu apmeklē augustā. Kopumā vasara tradicionāli ir tūristu visvairāk apmeklētais mēnesis – augusts, bet janvāris – vismazāk.

2022. gadā vidējais tūristu mītņu gultu noslogojums būs 41,5%, pieaugums par 14,9 procentpunktiem salīdzinājumā ar 2021. gadu un kritums par 7,9 procentpunktiem no 2019. gada. Augstākais noslogojums ir kūrortviesnīcās, īpaši šī gada trešajā ceturksnī, sasniedzot 72,2%.

Analizējot pilsētu tūristu sadalījumu pa valstīm, var secināt, ka 2022.gadā visvairāk vietējo tūristu ieradīsies no Latvijas, kam sekos pārējās Baltijas valstis, skaidroja pašvaldībā. Arī salīdzinājumā ar 2019. gadu turpināja pieaugt vietējo tūristu skaits un tūristu skaits no Lietuvas. Gan Jūrmalā, gan Latvijas mērogā Lietuva, Igaunija, Vācija un Somija ir galvenās valstis mārketinga kampaņām tūristu piesaistīšanai.

Jūrmalas TIC ir izstrādājis jaunus tūrisma maršrutus. Tūrisma komunikācijas vadītāja Aleksandra Stramkale pastāstīja, ka pērn Jūrmalā atklāti vairāki jauni vides un infrastruktūras projekti un īstenotas tūrisma piesaistes kampaņas. Ķemeru vēsturiskais parks ar ūdenstorni ir kļuvis par nozīmīgu tūrisma objektu un mēs šeit attīstām savus pakalpojumus, lai tas kļūtu arvien pievilcīgāks pilsētas viesiem.

2022. gadā realizēts viens no vērienīgākajiem projektiem – Kauguru atpūtas parka atklāšana ar plašām atpūtas iespējām, veselīgas dabas takas izveide piekrastes kāpu zonā no Dubultiem līdz Pumpuriem, jaunas skulptūras “Ķemeru Anniņa” atklāšana. ”, veidojot vides objektu “Baltijas strame” pie jūras ietekas Bulduros un lielformāta uzrakstu “Jūrmala” Majoru pludmalē, kas kļuvusi par tūristu iecienītu foto vietu.

Jūrmalas Brīvdabas muzejam jauni piedāvājumi – Jūrmalas kultūrtelpas un vides dizaina centrā ir apskatāma restaurēta zvejas laiva “Undīne”, Jūrmalas goda tērps, izveidota jauna Jūrmalas koka arhitektūrai un Jūrmalas vēsturei veltīta pastāvīgā ekspozīcija. Ēkas kokgriezuma apdare.

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *