Paziņotas Sliktas ziņas Leģendārā aktiera Jāņa Paukštello dzīvē – Cilvēki satraukti un izsaka milzu atbalstu
Jaunumi par leģendāro aktieri Jāni Paukštello ir sasnieguši mediju telpu, izraisot plašu sabiedrības interesi. Žurnālisti no portāla uzņēmušies uzdevumu noskaidrot, vai šim satraukumam ir reāls pamats un kas varētu būt noticis saistībā ar šo izcilo un leģendāro cilvēku!
Šāda ziņa nākusi klajā kā neatlaidīgs signāls par iespējamām pārmaiņām vai notikumiem aktiera dzīvē, tādēļ mediju pārstāvji cenšas piedāvāt skaidrojumus un informāciju, kas varētu mazināt sabiedrības ziņkāri un spekulācijas. Tas vienlaikus liecina par cilvēku vēlmi būt informētiem un piedalīties sabiedriskajā diskusijā par kādu ievērojamu personību dzīvi un paveikto. Spogulis, izmantojot savu profesionālo pieeju, cenšas nodrošināt publiku ar precīziem un uzticamiem faktiem, lai sniegtu pārredzamu ainu par notikumiem, kas saistīti ar Jāni Paukštello.
Ir vērts atcerēties, ka pēc septiņu gadu pauzes leģendārais aktieris Jānis Paukštello bija atgriezies Dailes teātrī, radoši turpinot savu izcilīgo karjeru. Lai pilnveidotu mūsu izpratni par viņa bagāto dzīvesgājumu, ieskatīsimies īsā atgādinājumā par pašu aktieri.
Jānis Paukštello piedzimis 1951. gada 26. martā Jaunpiebalgā kā jaunākais no četriem bērniem. Viņa ceļš sācies Jaunpiebalgas vidusskolā, turpinājies Palsmanes internātskolā un sniegies Murjāņu sporta internātskolā, kur vasarās piedalījies govs ganīšanā Gaujmalā. Savu ceļu cauri izglītībai sācis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē, taču pavērsienu pie aktiermākslas izvēlējis, piedaloties Tautas kinoaktieru studijā. Pusgads pedagogu Ainas Matīsas un Arnolda Liniņa vadībā viņam atklāja īsto aicinājumu, kas ļāva saprast, ka aktiermāksla ir viņa dzīves ceļš. Tāpēc viņš pārtrauca universitātes studijas un iesaukts obligātajā karadienestā.
1972. gadā, pabeidzis dienestu, Jānis Paukštello atgriezies aktieru gildē, iestājoties Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātē, Dailes teātra 5. studijā. Šajā laikā viņš veidoja ciešas saites ar aktieru Ēvaldu Valteru, kurš kļuva par viņa “teātra krusttēvu”. Paukštello oficiāli kļuva par Dailes teātra aktieri 1975. gadā, bet jau iepriekš piedalījās izrādēs kopš 1972./1973. gada sezonas.
Aktiera diplomu viņš ieguva 1974. gadā, un kopš tā laika viņš ne tikai izcēlies teātrī, bet arī kļuvis par ievērojamu figūru Latvijas kino. Viņa kinolomas pirmo reizi sākās 1973. gadā, un līdz pat 70 gadu jubilejai viņš bija spēlējis vairāk nekā 50 kino lomas, demonstrējot savu plašo talantu un māksliniecisko daudzpusību. Jānis Paukštello ir ne tikai izcilais aktieris, bet arī cilvēks, kurš ar savu darbu un personību ir iekustinājis un iedvesmojis daudzus.
Dailes teātrī Jānis Paukštello deva ieguldījumu līdz 2017. gadam, piedaloties arī filmēšanā un spēlējot lomas Jaunajā Rīgas teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, un Skatuves neatkarīgajā teātrī, kurā režiju vadīja Anna Eižvertiņa. Viņš aktīvi piedalījies televīzijas un radio projektos, kā arī sniedzis ieguldījumu dzejas programmās. Ne tikai izcils aktieris, bet arī dziedātājs, Jānis Paukštello bija daļa no slavenā „dziedošā aktiera” tēla, kopš 1978. gada vadot Dailes teātra aktieru vokālo ansambli “Mūžīgais unisons” kopā ar Ivaru Kalniņu, Andri Bērziņu un Vari Vētru.
Viņa mūzikas talants ieguva atzinību jau 1982. gadā, kad dziesma “Cielaviņa” no Raimonda Paula repertuāra nesa Jānim Paukštello titulu par Latvijas Radio raidījuma “Mikrofons” dziesmu aptaujas laureātu. Interesanti ir arī tas, ka viņš ir atveidojis vēl vienu Raimonda Paula dziesmu “Rozīt’ mana, nātru dārzā” Mikrofona aptaujā 1981. gadā, un šo notikumu pēc 15 gadiem Jānis Streičs iekļāva filmā “Likteņdzirnas”, kur Paukštello dzied šo pašu dziesmu restorāna epizodē.
Tomēr situācija ir ļoti strauji mainījusies un cilvēki nesaprot, kas noticis…
Laiks aplūko, kas tad īsti ir noticis…
Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā