“Kaut kas Prātam neaptverams!” Latvijā labi atpazīstams cilvēks brīnās par nepieļaujamu situāciju slimnīcā
Pavisam nesen ievērojamu uzmanību izpelnījās kāds ieraksts populārajā sociālo mediju platformā Twitter, taču diemžēl ieraksta saturs ne tuvu nebija patīkams. Ir svarīgi uzsvērt, ka šis ziņu stāsts ir guvis ievērojamu atspoguļojumu galvenajos plašsaziņas līdzekļos, tomēr patiesais šo notikumu vaininieks joprojām nav zināms.
Iedziļināsimies detaļās: vīrietis paziņoja, ka viņam tika liegta iespēja apmeklēt slimo sievu, kura beigu beigās aizgāja mūžībā Rīgas Austrumu klīnikas universitātes slimnīcā (RAKUS), ko mēdz dēvēt par “Gaiļezeru”. Vīrietis izmantoja internetu, lai dalītos savā satraucošajā pieredzē, un tagad par šo lietu satraukumu paudusi arī kāda Latvijā ievērojama personība.
Situācijas mulsinošā vienkāršība ir tas, kas pārsteidza Andri Reizenbergu, kad viņš pārdomā incidentu slimnīcā, kas redzams Panorāmā. Kā slimnīca varēja liegt vīram iespēju apciemot viņa smagi slimo sievu?
Šis jautājums izraisīja daudzas skarbas atbildes sociālajos medijos, un viens dominējošais noskaņojums bija tāds, ka šis vispār nav normāli pieļaujams normālā valstī. Plaši izskanējis, ka pēc LTV raidījuma Panorāma atklājuma Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) šobrīd tiek veikta iekšējā izmeklēšana par ārsta rīcību. Sieva aizgāja mūžībā reanimācijas nodaļā, kur ārstējās.
Ar notikušo vērsies cienījamās RAKUS Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas direktors Guntis Karelis. Viņš to uzskatījis par neveiksmīgu pārpratumu un vēlas klīnikas un slimnīcas vārdā izteikt līdzjūtību par konkrēto iznākumu, kā tas viss ir iznācis. Turklāt viņš atzīst savstarpējas sapratnes un empātijas trūkumu starp pacientu un ārstu, kas rezultējies šādi.
Jau vairākos ziņu ziņojumos ir uzsvērta šī gadījuma nozīmīgā ietekme uz sociālajiem medijiem, un pats Vladis Spāre atklāti dalījās savās personīgajās ciešanās. Ir pilnīgi saprotams, ka jebkurš ģimenes loceklis vēlas cienījamā veidā atvadīties no sava mīļotā cilvēka; tā ir dabiska tieksme. Taču diemžēl slimnīca šādas atvadas stingri aizliedz.
Sociālo tīklu jomā indivīdi bieži slēpj savu pamatoto neapmierinātību par apstākļiem, kādos tuviniekiem tiek liegta piekļuve slimnīcas telpām, neļaujot viņiem atvadīties no aizejošās personas. Un pat tad, ja viņiem tiek piešķirta atļauja, tikai dažiem atlasītajiem radiniekiem ir atļauts ieceļot. Vai tas tiešām ir taisnīgi gan ģimenei, gan aizgājējam?