Kaut kas nenormāls! Soc Tīklos pamatīgs tracis : “No iedzīvotāju banku kartēm masveidā pazūd nauda”
Krāpniecisku shēmu izplatība pēdējā laikā ir kļuvusi arvien skaidrāka. Tā rezultātā ir izveidojusies plaukstoša nozare, kurā lielam skaitam cilvēku pastāvīgi tiek izkrāptas viņu personīgās finanses. Situācija jau ir satraucoša, taču to vēl vairāk pasliktina fakts, ka pat visgudrākie indivīdi, kuri ir pārliecināti par savām spējām izvairīties no maldināšanas, joprojām var diezgan pamatīgi kļūt par šo shēmu upuriem.
Ir zināms, ka daudzas personas, tostarp personas ar augstāko akadēmisko kvalifikāciju, ir kļuvušas par krāpšanas upuriem. Neskatoties uz brīdinājumiem, joprojām ir viegli kļūt par krāpnieku upuriem un ciest finansiālus zaudējumus. Tas kalpo kā atgādinājums par to, cik vienkārši var pieļaut kļūdu, kuras rezultātā tiek iztērēts konta atlikums. Mums ir obligāti nopietni jāskatās uz pašreizējo situāciju.
Nesen Postimees redakcija tika informēta par virkni incidentu, kad no banku kartēm mistiskā veidā pazuda nauda. No pirmā acu uzmetiena tas var nešķist nekas neparasts – privātpersonas ielogojās savās internetbankās un atklāja savdabīgus darījumus, kas saistīti ar Microsoft, lai gan nebija veikuši nekādus pirkumus no uzņēmuma. Jau ziņots par vairākām sūdzībām saistībā ar līdzīgiem notikumiem.
Pēc autora teiktā, no viņu konta bez piekrišanas tika izņemti 40 eiro. Rakstnieks apliecina, ka viņi nav sekojuši nevienai saitei, neatklājuši nekādu kredītkartes informāciju un neiegādājušies nevienu Microsoft produktu.
Lasi vēl : Jau drīz Pamatīgi celsies algas un neapliekamais minimums! LBAS Paziņo negaidītus jaunumus
Žurnālists ir ņēmis vērā nelielas naudas summas nozaudēšanu un bijis liecinieks vairākiem šāda veida notikumiem. Diemžēl šādas situācijas kļūst arvien biežākas, un jāatzīst, ka indivīdiem tās notiek arvien biežāk.
Mums ir obligāti jāiedziļinās aktuālajos notikumos un jāizpēta veidi, kā indivīdi var sevi aizsargāt. Ir ļoti svarīgi, lai mēs visu analizētu ar rūpīgu rūpību un uzmanību detaļām.
Apzinoties situāciju, viena persona nekavējoties rīkojās, sazinoties ar savu banku. Šis lēmums izraisīja viņu kartes darbības apturēšanu un novērsa turpmākas nelikumīgas darbības.
Procesu, kādā noziedznieki manipulē ar darījumiem, skaidroja Mārtiņš Korvs, kurš pilda Swedbank sabiedrisko attiecību vadītāju Igaunijā. Viņš atzina, ka šīs personas izmanto datoru, lai automatizēti izveidotu karšu numurus, pirms mēģina tos izmantot.
Pēc viņa konta, bankas darbinieki šajā gadījumā veiksmīgi atlika vairāk nekā 95% darījumu. Tomēr ir grūti izskaust visus darījumus no pārdevēja gala, ņemot vērā to nozīmīgumu un aktivitāti. Tas ir saistīts ar likumīgu pircēju līdzdalību gan krāpnieciskos, gan likumīgos pirkumos, kā precizēja Korvs. Uzdevums ir milzīgs. Klientiem, kuri savā Microsoft veikala paziņojumos pamana neparastus darījumus, Swedbank pārstāvis iesaka vērsties pie uzņēmuma, lai saņemtu palīdzību.
Korvas līdzība starp pasargāšanos no krāpšanas un izvairīšanos no krāpnieciskiem tālruņa zvaniem ir pārsteidzoši līdzīga. Tāpat kā ar krāpnieciskiem zvaniem, klienti nevar pilnībā pasargāt sevi no šāda veida krāpšanas. Neatkarīgi no tā, cik uzmanīgi tiek izpausts personiskā informācija, viltus grupas joprojām var izmantot automatizētas robotprogrammatūras, lai izstrādātu un risinātu šo problēmu.